Cam Silme ve Temizleme

Cam Silme ve Temizleme

Cam silme işi bir çok kişi için hem yoran hem de zaman alan bir iştir. Çoğu kişi de hiç istemeden yapar bu işi. Bir yandan camdaki parmak lekelerini yok etmenin güçlüğü, bir yandan camın erişilemeyen uzak köşeleri, bir yandan da özellikle yüksek binalarda yaşanan yükseklik korkusu. Neresinden bakarsanız bakın kolay değildir cam silmek.

Ama madem ki bu işi yapılacak, o zaman bu işi kolaylaştıracak birkaç püf noktasından bahsetmek yararlı olabilir.

Eğer standart bir çerçeve söz konusuysa, bu camların temizliği nispeten kolaydır. Piyasadaki temizlik maddelerinin içinde genelde kimyasal maddeler bulunur. Bu tür temizlik maddelerinden hoşlanmayanlar, üç litre kadar suya iki tatlı kaşığı sirke katabilir ve camları bu suda ıslatılan eski bir penye ile silebilirler. Camlar gıcır gıcır olacaktır.

Tavan pencereleri veya çatıkatı pencereleri, salona daha fazla ışık verdiği için güzeldir. Ancak bu pencereler genelde eğimli olduklarından, üzerlerinde daha fazla kir ve toz tutarlar. İşin doğrusu bu penceleri bir temizlik şirketine yıkatmaktır. Üstelik normal camlara göre bu camlar daha sık temizlenmelidir.

Sürgülü ve katlanabilir camlar, bugün özellikle teraslarda ve balkonlarda sıklıkla kullanılıyor. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bu camlar çok güzel ama temizlikleri de bir o kadar sorundur. Yukarıda sözü geçen sirkeli su en güzel çözümdür. Ama galiba penye yerine irice bir sünger kullanmak daha pratik olur.

Duşakabinler eğer camlı ise estetik olarak çok hoştur. Bugün dekoratif oldukları için duşakabinlerde plastik yerine cam malzeme kullanılmaktadır. Ama şehir suyundaki yüksek kireç oranı camlarda sürekli leke bırakmaktadır. İşin en pratik çözümü, her banyo sonrası camı yumuşak bir bezle kurulamaktır. Banyolar küçük alanlar olduğu için kimyasal temizlik maddeleri kullanmak da doğru değildir.

Cam sehpalar ve masalara gelince. Üzerine konulacak her nemli tabak, fincan veya bardak, kuruduğunda hemen yuvarlak bir lekeye dönüşür. İşin aslı kurumayı beklemeden nemli bölgeyi hemen kurulamaktır.

Bunun dışında bütün cam yüzeylerde deterjan kullanılacaksa mutlaka sıvı deterjan kullanılmalıdır. Katı partiküller camların çizilmesine neden olur. Cam temizliğinde en uygun karışım, iki bardak su, üç yemek kaşığı sirke ve yarım çay kaşığı sıvı deterjanı karıştırmaktır. Ayrıca camları silmek için hazırlanan bu suya bir miktar tuz atılırsa, camlar daha hızlı kurur ve daha pırıl pırıl olur.

Çok sıcak ve güneşli havalarda cam silmek pek uygun değildir. Bu koşullarda cam birden kurur ve üzerinde leke kalabilir. Cam temizleme suyuna sirke konulmuşsa, ikinci silişte sadece su ile camın üzerinden geçilmelidir. Bu şekilde sirke kokusu camda kalmaz. İstenirse cam temizleme suyuna çok az yumuşatıcı konabilir. Bu şekilde bir yandan camlar kolayca temizlenir, bir yandan da camların toz tutması önlenmiş olur.

Ayna yüzeylerini temizlemek de camları temizlemekten faklı değildir. Ama aynaların temizliği için mikrofiber bez kullanmak en doğrusudur. Hem çabuk nemi alması hem de tüy bırakmaması açısından bu tür bezler uygundur. Bir de yumuşak ve temiz bir penyeye bir miktar alkol sürerek de aynalar temizlenebilir.

İstanbul da Cam Silme ve Temizleme İşleri Yapan Bir Kaç Firma Aşağıdadır.

Bağcı Grup Temizlik

Telefon    : 0 212 213 28 24 – 0 212 216 95 92 – 0 216 316 72 75
Faks         : 0212 356 19 54
E-mail     : [email protected]
Web        : http://bagcigrup.com/
İstanbul’un Tüm Semtlerine Temizlik Hizmeti Veriyoruz.

Vip Temizlik

Adres : Dervişali Mahallesi Neşter Sokak No:6/2 Fatih / İstanbul
Şube : Karayolları Mahallesi Abdi İpekci Caddesi 1600 Sokak No8 K 1 Daire2 Küçükköy G.O.P /İstanbul
Telefon : 0 536 915 43 25 – 0 (212) 650 12 84
Email : [email protected]
Fax : 0 (212) 650 1284

Cam Temizliği İstanbul

Web    : http://www.camtemizligiistanbul.com/
Tel      : 0 212 268 25 00
Gsm   : 0 533 361 20 13
Adres : 4. Levent Çeliktepe Mah. Dutluk Sk. No: 22 Kat: 5 – 4. Levent İstanbul
0 212 268 25 00 No’lu Telefondan 7 / 24 Cam Temizliği Bilgisi Alabilirsiniz.

Sem Staff Temizlik Hizmetleri

Adres : Abdurrahman Gazi mah. Sevenler cad. Egeboyu sitesi Anemon B Blok d:23 No:1 Sancaktepe / İstanbul
Telefon : +90 (216) 939 87 42
Mail : [email protected]
Web : http://www.semstaff.com/

Cam Silme İstanbul Cam Temizliği

Cam Silme

Cam silme oyunu,mıknatıslı cam silme,cam silme mopu,cam silme robotu,cam silme aparatı,mıknatıslı cam silici kolay cam silme aparatı,cam silme aleti,cam silme aparatı her eve lazım Hizmetleri. cam silme fiyatları,cam temizliği dis cephe is ilanlari,dış cephe cam temizliği fiyatları,cam temizliği sertifikası,camcı sertifikası,camcı sertifikası nasıl alınır,cam silme şirketleri,cam silme işi.

You may also like...

2 Responses

 1. İstanbul Cam Temizliği dedi ki:

  Web : http://www.kaletemizliksirketi.com
  Tel : 0 212 909 32 64
  Gsm : 0 545 718 15 25
  Adres : Yakuplu Mah. Başkent Cad No 20 Beylikdüzü / İSTANBUL

  Kale Temizlik şirketi olarak İstanbul Avrupa yakasında dış cephe ve normal ofis ve ev cam temizliği hizmetini sunmaktayız.

  http://www.kaletemizliksirketi.com/istanbul-cam-temizligi.html

  web site adresinden tüm detayları inceleye bilirsiniz.

 2. Dış cephe ve cam temizlik şirketi dedi ki:

  Dış cephe ve cam temizlik şirketi
  https://www.temizbak.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir